softsystems

Premia Tallinna Külmhoone AS


Head Eesti jäätised aastast 1956. Täna on tegu ettevõttega, mis tegutseb kolmes Balti riigis ja kuulub suurde rahvusvahelisse kontserni Food Union.
Premia näol on tegu Softsystemsi esimese kliendiga, kellega on edukas koostöö kestnud juba aastast 2005.Majandustarkvara (Microsoft Dynamics NAV) toimib kolmes riigis


Premia on hea näide sellest, kuidas on võimalik ühte ühist majandustarkvara käivitada ja hallata üle kolme riigi. Selliselt hoitakse kokku nii aega kui raha. Ühtlasi saavutatakse sünergia arendustest, mida tehakse ühe riigi ja ühe ettevõtte jaoks, aga mida saavad kasutada ka ülejäänud kaks.

Mõneti teeb selline lahendus asjad ka keerulisemaks, aga võidud sellisest lähenemisest on kindlasti kordades suuremad kui kitsaskohad.
Kokkuhoiud uutest lahendustest on olnud kümned töökohad ja sajad tuhanded eurod aastas.

Pikkade aastate jooksul oleme osalenud järgmistes majandustarkvara projektides

 • Laohaldus, mille tulemusena juhib kogu külmlao tööd tarkvara - alates partiide ja säilivusaegade jälgimisest, lao sisese komplekteerimisteekonna määramisest kuni igale kastile kleebitava infokleepsuni, mis teeb oluliselt lihtsamaks autojuhi töö.
 • Veoringide haldus, mis soovitab komplekteeritava kauba autosse õiges järjekorras ja abistab ka autojuhte õige marsruudi leidmisel.
 • Mobiilse müügimehe lahendus (Telema MMT), mida kasutab kolmes Balti riigis kokku ca 60 müügiesindajat.
 • EDI andmevahetuses on kasutusel nii 2doc kui 4Doc lahendused kümnete klientide sadade poodidega.
 • Palk ja personal samas programmis - selle tulemusena suudab üks inimene ära teha ca 250 töötaja personali- ja palgaarvestuse töö.
 • Tootmise erilahendused, alates tooraine tellimisest lähtudes tootmisplaanist, kuni valmistoodangu arvelevõtmiseni iga valmis saanud kaubaaluse järel.
 • Ärianalüüsi lahendus, millel on tinglikult kaks "haru" - üks pool rahuldab firmasisest operatiivjuhtimise vajadust, teine pool kontserni ülest erinevate valdkondade (ost, müük, finants) konsolideerimist.

IT infrastruktuuris on kasutusel kõige kaasaegsemad lahendused

 • Virtualiseerimine, mille tulemusena kolme riiki teenindav andmekeskus toimib kõrgkäideldaval platvormil, mis tähendab seda, et kui mingi osa riistvarast peaks tõrkuma, liiguvad kriitilised süsteemi osad teisele riistvarale ja jätkavad tööd.
 • Turvalised VPN (virtual private network) ühendused on loodud kõigi harukontorite ja emafirmaga, mis tähendab seda, et kogu firma töötab ühes virtuaalses sisevõrgus.
 • Tulemüürina on kasutusel parimad lahendused firmalt Palo Alto.
 • Majandustarkvara andmebaasid asuvad ülikiiretel SSD andmekandjatel, mille töökiirus on ca 10 korda suurem tavapärastest kõvaketastest.
 • Andmete varundamisel on kasutusel kaasaegseimad lahendused, mis tähendab andmete varundamist mitmesse asukohta ja andmete dedublitseerimist (ei säilitata dublikaate), mis vähendab oluliselt andmete mahtu ning tagab taastamise kiiruse. Vajadusel on andmed taastatavad max 15 minutilise täpsusega.