softsystems

Lincona Konsult AS


Lincona on Eesti suurim põrandakatete maaletooja ja müüja.
Meie edukas koostöö algas aastal 2006. Lincona on üks neist ettevõtetest, kus oma IT-inimene vahetati välja teenusepakkuja vastu ja tulemusega jäädi kordades rohkem rahule. Ühe laia profiiliga töötaja asemel teeb vajaliku töö ära meie tiim.Majandustarkvara (Microsoft Dynamics NAV) kasutusel kõikides firma tööprotsessides


Tänaseks oleme koos läbi teinud nii esialgse juurutuse, vahepeal toimunud laohalduse projekti kui ülemineku uuele tarkvara versioonile. Esialgsest "lihtsast" tarkvara projektist on saanud kogu firma tööprotsesse haldav süsteem, mis on kindlasti oma valdkonna unikaalseim ja kaasaeseim.
Esialgsete juurutusraskuste ületamise järel sai kogu areng sisse tõelise hoo ja kestab vahetpidamata tänase päevani.

Majandustarkvara kasutamise mõningad näited

  • Laohaldus, mille Lincona puhul tegi eriliseks väga paljude erinevate kaubagruppide käitlemine. Parkett, vaip, liistud, matid, uksed, kemikaalid jne vajavad kõik mingis mõttes erinevat haldamist ja käsitlemist. Oleme suutnud need eripärad hästi toimivaks lahenduseks vormida. Kuni selleni, et programm juhatab laotöötaja õige rullini, millest tasub kliendi soovitud suurusega vaibatükk lõigata.
  • Eritellimuste põhjal tarnitavate kaupade käsitlemine on maksimaalselt automatiseeritud ja miinimumini on viidud sellel teemal erinevate osapoolte (ost, müük, ladu) omavaheline e-posti teel suhtlemine.
  • Varude jälgimine kliendi juures (VMI) - omas valdkonnas esimesena Eestis võttis Lincona selle lahenduse kasutusele ühe suurima ehitusmaterjalide jaeketi kaubavarude täiendamisel. Tulemuseks on käibe kasv ja efektiivsem majandamine.
  • Laoteeninduse ümberkorraldamine tähendab kliendi jaoks seda, et ta saab oma tellimuse kokkupanekut oodata mugavas diivanis ja samal ajal jälgida suurekt ekraanilt, mis seisus tema tellimus hetkel on ja mis ajal ta oma kauba kätte saab.
  • Ilmselt ehitusmaterjalide valdkonnas ainukesena Eestis kasutab Lincona müügimeeste töö lihtsustamiseks mobiilse müügimehe lahendust (Telema MMT).

Ka kogu IT infrastruktuur on meie poolt ehitatud ja hallatav

  • Algse kaheksa füüsilise serverikasti asemel on nüüd kaks serverit ja üks kettamassiiv, mis kõik kokku tähendab serveripargi virtualiseerimist.
  • VPN (virtual private network) võrgulahendus tähendab seda, et kogu ettevõte töötab samas võrgus, liiklus käib krüpteeritud turvalise kanali kaudu. Kõigil on ligipääs samale infole.
  • Keskhaldusega viirustõrjelahendus maailma ühelt juhtivalt selle valdkonna tootjalt (F-secure).