softsystems

Silberauto AS


Softsystemsiga on selline huvitav lugu, et mitmed meie töötajad on tulnud siia tööle meie klientide juurest. Silberautos töötas pikka aega meie tänane Infra tiimi juht Peeter, kes alates 2010 aastast Silberauto serveripargi arendamist ja hooldamist Softsystemsi ridades jätkab. Silberautost on pärit mitmeid ägedaid lahendusi, mis on andnud kogemuse ka mujal rakendamiseks. Esimesed virtualiseeritud serverid


Silberauto on olnud julge oma IT-lahendustes. Näiteks oli see üks esimesi Eesti ettevõtteid, kus serverid oma privaatpilve ära virtualiseeriti. Sealt saime väga hea kogemuse, mida hiljem oleme kõigi klientide juures rakendanud.

Vanasti oli server lihtsalt üks võimas arvuti, mille peal oli Windows või Linux ja mis pakkus võrgus olevatele arvutitele mingisugust teenust (failiserver, meiliserver, andmebaasiserver jne). Üldjuhul oli vaja siis ja on ka praegu need teenused eraldi serverites hoida. Täna saab tänu virtualiseerimisele ühes füüsilises serveris jooksutada näiteks 5-30 virtuaalset serverit. Selline lahendus koormab riistvara palju ühtlasemalt ja efektiivsemalt. Riistvara rikete puhul on virtuaalsete serverite töö taastamine teise riistvara peale kolides märksa kiirem kui füüsilise serveri ringi kolimine varuserveri peale.
Virtuaalseid servereid on Silberautos kokku 60, sealt on tulnud teadmine, kuidas sellise suure hulgaga hakkama saada.
Teiste klientide juures on need arvud väiksemad, kuid kokku on meie halduses siiski 130 virtuaalset serverit.

Sellise serverite arvu puhul on vajalik ka monitooringulahendus, mis serverite olulisemaid parameetreid ja teenuste olekut jälgib. Silberautos käivitatud monitooringulahenduse eeskujul oleme sama teinud ka teistes ettevõtetes.

Abistame kaugelt


Silberautol on terve rida esindusi Eestis ja Leedus lisaks Tallinnas asuvale peaesindusele. Väga oluline on, et saaksime kõiki servereid, võrguseadmeid ja arvuteid kaugelt hallata, ilma kohapeale minemata. Selle nimel on sihilikult arendustööd tehtud, et kohapeal ei oleks vaja piltlikult öeldes teha midagi peale juhtmete ühendamise.
Sama põhimõtet oleme rakendanud ka teiste klientide juures. Teenust osutav firmana me kohtume muidugi aeg-ajalt inimestega ka näost näkku, aga iga liigutuse jaoks pole vaja kohale minna.